Zabawy

Żłobek MAJA zapewnia wszechstronny i bezpieczny rozwój wszystkim dzieciom. Każdy maluszek traktowany jest u nas indywidualnie. To my dopasowujemy się do jego potrzeb. Naszym celem jest zagwarantowanie dzieciom bezpieczeństwa, możliwości rozwoju intelektualnego, fizycznego, społecznego, twórczego, zapewnienie swobody, rodzinnej atmosfery, przyjemnego pobytu w naszym żłobku. Pragniemy aby każde z naszych podopiecznych czuło się tu szczęśliwe, akceptowane i kochane.

zlobek maja zabawy

Uczymy nasze maluszki przede wszystkim samodzielnego jedzenia i picia, ubierania się, mycia rączek, „nocnikowania”, oraz dbania o czystość i porządek. Uczymy zasad wspólnej zabawy, dzielenia się, przebywania w grupie. Przywiązujemy dużą wagę do zabaw dydaktycznych, ruchowych i plastycznych. Podczas wspólnie spędzonych chwil wprowadzamy maluchy w świat podstawowych zasad relacji społecznych. Uczymy maluszki jak twórczo i miło spędzać czas na wspólnej zabawie oraz nauce piosenek i wierszyków. Dzięki rodzinnej atmosferze żłobka i dużej przestrzeni, w której każdy maluszek może znaleźć swoje miejsce, dzieci miło spędzają czas zapominając na parę godzin o tęsknocie za rodzicami i domem.

Przygotowujemy dzieci do przeżywania swoich pierwszych wielkich sukcesów i do radzenia sobie z porażkami. Osiągnięcie takiego celu jest możliwe poprzez odpowiednią opiekę dydaktyczną i wychowawczą.

Czego uczymy i w co się bawimy?

Program zajęć, który realizujemy przez cały rok uwzględnia pełny rozwój osobowości małego dziecka: intelektualny, fizyczny i społeczny.

W naszym żłobku uczymy:

 • Samodzielnego jedzenia i picia
 • Rozbierania i ubierania
 • Samodzielnego siusiania na nocniczek
 • Nawyków higienicznych w łazience: mycia rączek, buzi, ząbków
 • Obowiązkowości: układania zabawek, zbierania klocków, wsuwania krzesełek
 • Zabaw w grupie
 • Dzielenia się z innymi dziećmi
 • Rysowania, malowania, śpiewania
 • Języka angielskiego

W naszym żłobku rozwijamy zdolności:

 • Manualne
 • Ruchowe
 • Muzyczne
 • Plastyczne

zlobek maja zabawy

W co się bawimy?

ZABAWY MANIPULACYJNO-KONSTRUKCYJNE - w rozwoju dziecka zabawy manipulacyjne występują najwcześniej. Są one ważnym czynnikiem rozwoju umysłowego dziecka. Kształtują koordynację wzrokowo-ruchową, kształtują sprawność manualną, rozwijają wyobraźnię, uczą spostrzegania i kreatywnego myślenia. Dlatego codziennie budujemy z klocków, ustawiamy piramidy z kółek, układamy pierwsze puzzle i różne drewniane układanki.

ZABAWY RUCHOWE - RYTMIKA – ćwiczenia ogólnorozwojowe, ćwiczenia ruchowo-naśladowcze mają na celu rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej dziecka, koordynacji ruchowej oraz prawidłowej postawy ciała. Skakanie, turlanie się po dywanie, przechodzenie przez tory przeszkód, tunele oraz naśladowanie konkretnych ruchów wykonywanych przez Panią nauczycielkę sprawiają, że maluchy szybko pokonują nowe, ruchowe „trudności”.

ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU - są najważniejszym i najradośniejszym •elementem naszego planu dnia. Do dyspozycji posiadamy kolorowy bezpieczny ogrodzony plac zabaw, gdzie dzieci uwielbiają się bawić. Czasami wychodzimy również na krótkie spacerki poza teren żłobka. Po zabawie na świeżym powietrzu, nasze maluszki z apetytem zajadają obiadek i udają się na zasłużoną drzemkę.

BAJKOTERAPIA – to mówiąc najprościej – terapia przez bajki. Chyba wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Czytanie i opowiadanie dzieciom bajek to doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie sprawiają że dziecko wycisza się po dniu pełnym wrażeń. Bajkoterapia ma na celu rozwijanie procesów poznawczych, mowy, pamięci, uwagi, myślenia i wyobraźni.

MUZYKOTERAPIA – kształtuje wrażliwość słuchową maluszka. Udowodniono iż dzieci, które od najwcześniejszych lat słuchają różnorodną muzykę, staja się wrażliwsze nie tylko pod względem muzycznym, ale również emocjonalnym, plastycznym i społecznym. Poprzez muzykę dziecko rozwija swoje zdolności i zainteresowania. Dlatego w codziennych zabawach towarzyszy nam różnorodna muzyka z użyciem prostych instrumentów muzycznych. Uczymy śpiewać proste piosenki i prowadzimy zabawy ruchowe przy śpiewie.

DOGOTERAPIA – metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Prowadzona jest przez wykwalifikowanego dogoterapeutę. Pies może być nie tylko przyjacielem, ale również doskonałym nauczycielem. Dzięki jego obecności dziecko łatwiej i szybciej koncentruje się, przyswaja wiedzę, uczy się odpowiedzialności i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Dogoterapia wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje.

Każdy Maluszek może czuć się u nas wyjątkowy!