Kuchnia

Przygotowaniem smacznych, domowych posiłków zajmuje się nasza pani kucharka, której umiejętności kulinarne zadowalają najwybredniejsze gusta maluszków. Przygotowuje smaczne posiłki, które smakują „jak u mamy”.

zlobek maja kuchnia

Placówka zapewnia dzieciom pięć posiłków w ciągu dnia. Dokładamy starań by posiłki były urozmaicone, zdrowe, kolorowe i zachęcały dzieci do ich spożywania.
  • śniadanie 08:15
  • zupka 11.15
  • drugie danie 13.30
  • podwieczorek 15:30

Jadłospis układany jest w zależności od wieku dzieci, w cyklu dekadowym i wywieszany do wglądu rodziców.

Kładziemy duży nacisk na wyrobienie w dzieciach od najwcześniejszych lat właściwych nawyków żywieniowych. Posiłki przygotowywane są z uwzględnieniem odpowiedniej kaloryczności, wartości odżywczych i walorów smakowych. Nasza kuchnia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt, który umożliwia przygotowywanie zdrowych i smacznych posiłków.

Wspólne posiłki maluszków stanowią dla nich okazję do spróbowania różnorodnych dań, poznania zasad zachowania się przy stole i szlifowania umiejętności posługiwania się sztućcami.

Dzieci do ukończenia pierwszego roku życia mają dietę dostosowaną do swojego wieku. Żywione są mlekiem modyfikowanym, w zależności od skończonych miesięcy życia wprowadzane są kolejne produkty spożywcze (stopniowo wprowadza się mięso białe i warzywa gotowane). Posiłki dla niemowląt przygotowywane są także w kuchni centralnej.

Kuchnia przygotowana jest do realizacji zaleceń dietetycznych.

Blok kuchenny w żłobku pracuje w/g zasad HACCP i podlega kontrolom Sanepidu.