Warunki lokalowe

Budynek naszego żłobka znajduje się w cichej, spokojnej okolicy na osiedlu domków jednorodzinnych w Goczałkowicach-Zdroju przy skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Korfantego, naprzeciwko ośrodka zdrowia. Łatwo tu dojechać, a jednocześnie budynek położony jest w zacisznym miejscu, z dala od miejskiego zgiełku.

zlobek

Żłobek MAJA mieści się w nowym, przestronnym, nowoczesnym wybudowanym wg najnowszych technologii budynku, który był od początku tworzony z myślą o placówce oświatowej. Spełnia wszystkie wymogi stawiane przez Państwowy Inspektorat Sanitarny i Straż Pożarną.

Cały teren żłobka jest zamknięty, a dodatkowo, dla zwiększenie bezpieczeństwa dzieci, ogrodzony jest również teren placu zabaw. Wejście do budynku wymaga skontaktowania się z personelem placówki (domofon). Do wejścia prowadzi podjazd umożliwiający sprawne poruszanie się z wózkiem dziecinnym. Budynek wyposażony jest w system oddymiający i przeciwpożarowy oraz w wentylacje mechaniczną. Bezpieczeństwo dzieci jest dla nas priorytetem.

Powierzchnia żłobka to prawie 200 m2. Posiadamy przestronne kolorowe, słoneczne sale, w których dzieci będą bawić się, uczyć, oraz rozwijać swoje zainteresowania. Są one nowocześnie umeblowane, kolorowo udekorowane, doskonale wyposażone w różnego rodzaju pomoce edukacyjne i zabawki sprawdzonych producentów, posiadające atesty. Urządzone są tak, by maluchy dobrze się tu czuły i były bezpieczne. Dla najmłodszych żłobek posiada oddzielną salę sypialnianą, z kolorowymi łóżeczkami. Dla starszych dzieci rozkładamy leżaczki. Nasze mebelki i łazienki są dostosowane do potrzeb i rozwoju dzieci. Zastosowaliśmy najlepsze możliwe rozwiązania, by nasi podopieczni czuli się u nas jak najlepiej.

Posiadamy własny przestronny ogródek, z bezpiecznym, ogrodzonym placem zabaw, który jest doskonałym miejscem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie zabawki ogrodowe również posiadają atesty.

Zabawki na placu zabaw i w salach spełniają wszelkie wymogi i mają odpowiednie atesty i certyfikaty dopuszczające do użytkowania przez dzieci w wieku poniżej 3 lat. Ponadto posiadamy pozytywne opinie sanitarno-higieniczne oraz przeciwpożarowe

Bezpieczeństwo i opiekę zapewniają opiekunki z odpowiednim wykształceniem pedagogicznym, które bacznie przyglądają się każdemu dziecku z osobna, dostosowują zabawy do jego rozwoju i zainteresowań. Mają czas na przytulenie, wytarcie noska, przewinięcie. Każdy Maluszek może czuć się u nas wyjątkowy.

W żłobku zatrudniona jest także pielęgniarka czuwająca nad bezpieczeństwem maluszków, gwarantując szybką pomoc medyczną w nagłych przypadkach.

Żłobek MAJA może pomieścić 30 dzieci w wieku od 20 tygodnia do lat 4. Maluszki zostaną podzielone są na trzy grupy wiekowe.
  1. grupa: dzieci do 1 roku życia
  2. grupa: dzieci 1-2 lata
  3. grupa: dzieci 2-3 lata

Planujemy też utworzyć grupę wczesno przedszkolną dla 3-latków.

Podział na mniej liczne grupy sprzyja łatwiejszej adaptacji dzieci a wychowawca może poświęcić każdemu dziecku maluszkowi tyle czasu i uwagi, ile ono akurat potrzebuje.

Naszym zadaniem jest nauczyć maluszki samodzielnego jedzenia, ubierania się, „nocnikowania” i korzystania z toalety, zasad przebywania w grupie, zbierania zabawek, zasuwania krzesełek, dbania o czystość. Przywiązujemy dużą wagę do zabaw twórczych, ruchowych i plastycznych. Uczymy maluszki jak twórczo i miło spędzać czas na zabawie oraz nauce piosenek i wierszyków tak aby na parę godzin zapomniały o tęsknocie za rodzicami i domem.

Każdy Maluszek może czuć się u nas wyjątkowy!